Vražda při sexu

15. června 2015 v 10:22 |  Detektivky
Hráči:
  1. misa660
  2. ichi
  3. volno
  4. volno
  5. volno
Rozvinutá povídka. Dokument

"Copak to tu máme?" zeptal jsem se.
"Dvě mrtvá těla. Pravděpodobně milenecký pár, který si v zde na této posteli a v této místnosti ještě kolem půlnoci užíval moc vášnivý a krásný sex. Ale pak byli vyrušeni a zavražděni. A to je váš případ."
"Dobře, dobře. Přijdeme na to. Chudáci, je mi jich líto. Zemřít při sexu? To musí bý hrozná smrt. Možná je zabil někdo ze žárlivosti."Vlastně existuje hned několik možných důvodů."
Překvapeně jsem se otočil a má nálada se ještě zhoršila. Na místo činu dorazila moje kolegyně, která mi byla přidělena prakticky proti mé vůli. Velmi pohledná třicetiletá plavovláska to měla v hlavě naprosto v pořádku, šlo-li o chladnou logiku a dedukci. Naneštěstí na stránce emoční byla podobná typickému Britovi. Nic pro Francouze jako já. "Ano, slečno Daltonová, chtěl jsem hned v zápětí dodat, že…"
"Žárlivost je jedna z mnohých příčin, to zajisté. Dále tady máme peníze, majetek… Spousta dohadů. Zaměřme se nejprve na fakta. Nebude to jednodušší? Chci přesný čas úmrtí, telefoní čísla, která volali týden zpět, seznam známých. Je zde stopa násilného vniknutí? No tak! To vás mám vodit všechny za ručičku?"

S takovou ženskou, že mám pracovat na případu? Ano, asi bude chytrá a ví, co má dělat. Ale já jsem taky člověk jako ona a nemusela by se mnou vytírat podlahu. Raději jsem však ani necekl a naslouchal, co z ní ještě vypadne. Až domluvila, zahleděla se mi přímo do očí: "Jestli sebou nepohnete a nezačnete normálně uvažovat, neříkejte si pak Pan detektiv! Přece vám nemůže být líto 2 lidiček, kteří zrovna zemřeli při sexu. Tohle není vaše práce, pokud se nemýlím. Vy se porozhlédněte kolem, já se podívám na oběti," dloubla do mě prstem a vyrazila k posteli. Chová se jako kdyby byla moje šéfová, jak já jí nesnáším!

Rita Daltonová se obrátila k posteli a kritickým okem si prohlédla těla. Muž se ženou leželi v takové poloze, že vážně vypadali, jako kdyby je někdo zavraždil přímo při souloži. Plavovláska povytáhla obočí a ze stolku sebrala gumové rukavice. "Dle krve na prostěradle bychom mohli čas smrti odhadnout na dobu okolo půl jedné ráno," oslovil ženu postarší analytik. "Přesnou dobu stanoví až pitva těl, do té doby budeme mít jen mlhavé údaje. Co víme jistě, je, že muž byl střelen zezadu do hlavy. Zemřel okamžitě. Přesto…" Rita kývla. "Je tu podezřele málo krve…" Odtrhla pohled od střelné rány na čele a zamračila se. "Navíc… Ta žena…" "Ano," souhlasil muž, "její výraz je jak z nějakého hororu. Plný děsu, řekl bych." Policistka si povzdychla. "Počkáme na pitvu." Zvedla se a rozhlédla. "Máte něco? Někde v domě by mohla být krev!"

Chodil jsem po mistnosti a hledal nějaké důkazy. Zdálo se však, že je je to téměř nemožné. "Tak co, našel jste něco?"
"Vůbec nic," stoupl jsem si, abych nevypadal neslušně. Rita obešla všechny místa, která jsem před chvíli zkontroloval.
"Máte pravdu, všude je čisto. Žádná krev, žádné stopy, žádné škrábance, žádné známky násilí. Buď byl útočník velice mazaný a chytrý, že místo činu důkladně vyčistil, což mi ale přijde nepravděpodobné, když ten největší důkaz zanechal celý," podívala se směrem k posteli.
"Až vyřešíme tento případ, měli bychom dostat přidáno. Bude v tom víc než jenom vražda, řekla bych."
"Co tím myslíte?"
"Ještě nevím," zamyšleně odvětila a pak odešla z místnosti. Já se šel ještě podívat na oběti pořádně zblízka. Přeci musíme najít nějaké vodítko, které by dávalo aspoň trochu smysl.

Rita mezitím opustila místnost a jala se znovu prohlédnout dům. Nebylo možné, aby na jiném místě nebyla žádná krev. Hlava vždy krvácí a hodně. Zahleděna do země došla až ke schodům. Muž musel být zabit v jiné místnosti. V prvním patře se nacházela jen ložnice a koupelna s plovoucí podlahou a dlaždicemi. Sešla do přízemí a prohlédla si vchodové dveře. Při vstupu byla obeznámena, že pachatel nepodnikl žádné násilné vniknutí. Musel mít klíče. Že by manžel, který přístihnul ženu při nevěře? Nebo obráceně? Nad tím teď nemusela přemýšlet. Podobné informace zjistí při výslechu známých obětí.
Dorazila do obýváku a do očí jí uhodila rudá. Vzhlédla a na čele jí vyskočila pulzující žilka. "Odkryjte kruci podlahu pod kobercem. Vy jste snad natvrdlí!"
Přístojící policisté doslova odhodili vše z rukou a jali se rozkaz splnit. Koberec zmizel a odhalil tak pakety potřísněné krví.
"A máme místo úmrtí muže. Co žena?"
Ze schodů přiběhl i postarší muž, kterého přilákal nový humbuk. Chvíli na tu spoušť zíral a následně se probral. "Bez zranění. Podle všeho zemřela na otravu. Zbytek nám řekne pitva."
Rita pokývala hlavou. "Nilesy?" Zaslechl jsem své jméno a otočil jsem se. "Máš ještě něco?"

"Ano, pojď se podívat," vybídl jsem ji. Vrátili jsme se opět do ložnice a přistoupili jsme k tělům. "Podívej se sem," ukázal jsem na na kotníky mrtvého muže. "Co mám vidět? Ty červené tečky? Asi zbytek krve," nechápala.
"Ano, máš pravdu. Ale nené to jen zbytek krve. Zkontroluj kaňky zblízka," podal jsem jí lupu. Rita příblížila sklíčko nejdříve na levý a potom na pravý kotník. Potom se zvedla a prohlásila: "Páni, co to znamená? Rue de la Paix, 12 8:00, 17.července "
"Nic tě nenapadá? Je to název ulice a číslo domu! A čas, kdy se něco stane. Ten vrah si s námi hraje! Myslím, že tento zavražděný pár nebude jediný, pokud ho včas nezastavíme."
"Takže říkáš, sériový vrah?"
"Podlé mého mínění ano. A máme na to necelý den, abychom zabránili dalšímu vraždění."
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 ichi ichi | E-mail | Web | 14. července 2015 v 22:48 | Reagovat

„Vlastně existuje hned několik možných důvodů.“
Překvapeně jsem se otočil a má nálada se ještě zhoršila. Na místo činu dorazila moje kolegyně, která mi byla přidělena prakticky proti mé vůli. Velmi pohledná třicetiletá plavovláska to měla v hlavě naprosto v pořádku, šlo-li o chladnou logiku a dedukci. Naneštěstí na stránce emoční byla podobná typickému Britovi. Nic pro Francouze jako já. „Ano, slečno Daltonová, chtěl jsem hned v zápětí dodat, že…“
„Žárlivost je jedna z mnohých příčin, to zajisté. Dále tady máme peníze, majetek… Spousta dohadů. Zaměřme se nejprve na fakta. Nebude to jednodušší? Chci přesný čas úmrtí, telefoní čísla, která volali týden zpět, seznam známých. Je zde stopa násilného vniknutí? No tak! To vás mám vodit všechny za ručičku?“

2 ichi ichi | E-mail | Web | 15. července 2015 v 11:20 | Reagovat

Rita Daltonová se obrátila k posteli a kritickým okem si prohlédla těla. Muž se ženou leželi v takové poloze, že vážně vypadali, jako kdyby je někdo zavraždil přímo při souloži. Plavovláska povytáhla obočí a ze stolku sebrala gumové rukavice.
„Dle krve na prostěradle bychom mohli čas smrti odhadnout na dobu okolo půl jedné ráno,“ oslovil ženu postarší analytik. „Přesnou dobu stanoví až pitva těl, do té doby budeme mít jen mlhavé údaje. Co víme jistě, je, že muž byl střelen zezadu do hlavy. Zemřel okamžitě. Přesto…“
Rita kývla. „Je tu podezřele málo krve…“ Odtrhla pohled od střelné rány na čele a zamračila se. „Navíc… Ta žena…“
„Ano,“ souhlasil muž, „její výraz je jak z nějakého hororu. Plný děsu, řekl bych.“
Policistka si povzdychla. „Počkáme na pitvu.“ Zvedla se a rozhlédla. „Máte něco? Někde v domě by mohla být krev!“

3 ichi ichi | E-mail | Web | 16. července 2015 v 20:48 | Reagovat

Rita mezitím opustila místnost a jala se znovu prohlédnout dům. Nebylo možné, aby na jiném místě nebyla žádná krev. Hlava vždy krvácí a hodně. Zahleděna do země došla až ke schodům. Muž musel být zabit v jiné místnosti. V prvním patře se nacházela jen ložnice a koupelna s plovoucí podlahou a dlaždicemi. Sešla do přízemí a prohlédla si vchodové dveře. Při vstupu byla obeznámena, že pachatel nepodnikl žádné násilné vniknutí. Musel mít klíče. Že by manžel, který přístihnul ženu při nevěře? Nebo obráceně? Nad tím teď nemusela přemýšlet. Podobné informace zjistí při výslechu známých obětí.
Dorazila do obýváku a do očí jí uhodila rudá. Vzhlédla a na čele jí vyskočila pulzující žilka. „Odkryjte kruci podlahu pod kobercem. Vy jste snad natvrdlí!“
Přístojící policisté doslova odhodili vše z rukou a jali se rozkaz splnit. Koberec zmizel a odhalil tak pakety potřísněné krví.
„A máme místo úmrtí muže. Co žena?“
Ze schodů přiběhl i postarší muž, kterého přilákal nový humbuk. Chvíli na tu spoušť zíral a následně se probral. „Bez zranění. Podle všeho zemřela na otravu. Zbytek nám řekne pitva.“
Rita pokývala hlavou. „Nilesy?“ Zaslechl jsem své jméno a otočil jsem se. „Máš ještě něco?“

4 ichi ichi | E-mail | Web | 19. července 2015 v 15:45 | Reagovat

Výsledky z pitvy byly zajímavé. Muž zemřel na průstřel hlavy a po celé zadní části těl měl různé podlitiny.
Ženu však nikdo nezastřelil. Zemřela na otravu jedem, který zaručil pomalou smrt asi do hodiny po podání.
Rita se posadila k mému pracovnímu stolu a zabodla pohled do desky. „Tohle byla moc pěkně promyšlená vražda. Muž byl zabit v obýváku a vrah ho dotáhl do ložnice, kde ho položil na ženu a naaranžoval tak, jak byli, když jsme je našli. Podle pitvy byla žena uspána krátce před tím, než muž přišel o život.“ Stiskla pěsti. „Musela se probudit, když na ní ležel mrtvý a pak pomalu umírat. Musela si zažít hroznou chvíli... A pak je tady ta adresa. Už jste hledal, kde to je? Já se podívám, jestli se někde ve Francii nestala podobná věc...“

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama