Kde všichni jsou?

19. července 2015 v 23:27 |  Život je boj
Kašlání ustalo, ale já jsem se stejně doplazila k tomu správnému místu. "Anet, vydrž, už jdu!" poznala jsem její modrý náramek s kamínkami na ruce. Rychle jsem z ní odházela všechny sutiny a vytáhla jí z harampádí. Byla při vědomí, ale její oči se ani neotevřely. Těžce se jí dýchalo a vydávala ze sebe nějaký zvuk. "Šššš... nesnaž se, jsem tady. Potřebuješ vodu, sakra, PATRIKUUUUU!" Zařvala jsem z plných plic, ale nikdo se neobjevil. Naklonila jsem se k Anetiným ústům, jestli jí neporozumím, co se snaží říct. Její hlavu jsem stále držela v mém klíně. "Dan.... a... další..." vyrozuměla jsem. "Ano? Co je s nimi?"
"Pryč...." Pryč? Nechápala jsem. "Únos..." a tím skončilo její těžké dýchání a celá se uvolnila.


"Ne, ne, ne.. To ne! Anet, prosím, vzbuď se!" proplácavala jsem jí obličej, ale nereagovala. Rychle jsem jí začala masírovat srdce. "Rolničky, rolničky,... " začala jsem si zpívat, abych udržela rytmus, který jsem stejně měla absolutně jiný, protože jsem se nedokázala soustředit. Aneta navždycky odešla. Sedla jsem si vedle jejího bezvládného těla a rozbrečela se.

Asi po hodině jsem se snažila jednat dál. Únos...Pryč...Dan... Doprčic, co jsi mi chtěla říct? Někdo je unesl? No sakra, to snad ne! Začala jsem odhrabávat další trosky letadla. Věci, které jsem vyhrabala jsem skládala na jednu hromadu. Moc toho nebylo. Asi 2 litry pitné vody, z toho 1 litr coly, pár nasáklých sušenek a jeden švýcarský nožík. Naštěstí i nějaký ten zapalovač se zápalkami, které naštěstí zůstaly suché. A nejdivnější na tom všem bylo, že asi tak z 50 lidí jsem našla pouhých 10 mrtvých. Kde jsou ostatní? A proč já se vůbec ocitla mimo letadlo? Možná mě také chtěl někdo unést, ale myslel si, že už jsem mrtvá. Proč mi jen Patrik nevěřil a ani mi už neuvěří, kdyby náhodou nenarazil na obyvatele ostrova, kteří nás pravděpodobně unáší. A to hezky všechny najednou. Těch musí být!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Život je boj - co si o tom myslíš?

Pokračovat 100% (2)
Přestat 0% (0)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama